X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

نامه مرد عنکبوتی به‌حسین شریعتمداری!

دوست عزیزم حسین، سلام؛ ردیفی؟

وقتی دیدم در کیهان نامی از ما آوردی و سراغی از ما گرفتی با خودم گفتم این رسم آدمیت نیست، مرغ تسبیح گوی و ما خاموش. باید برایت می‌نوشتم. می‌نوشتم از تار و پودی که بافته‌ایم و عوامی که می‌فریبیم. چه زیبا گفتی از شبکه عنکبوت؛ شبکه‌ای که رسالتش اطلاع‌رسانی است و این خود فی‌الواقع کم جرمی نیست.

روزگار غریبی ست حسین؛ از تو چه پنهان همیشه به این فکر می‌کردم چرا قانون و بهار و شرق و آرمان و آفتاب یزد و اعتماد و ایران و هزار و یک روزنامه دیگر جز کیهان که بی‌شک همه‌شان از رانت دولتی و کاغذهای یارانه‌ای سود می‌برند و در آشفته‌بازار کاغذ و هزینه چاپ کوچکترین دغدغه‌ای ندارند، از توصیه‌های روشنگرانه شما استفاده نمی‌کنند. حسین جان بی‌تعارف به‌عنوان یکی از مردان عنکبوتی رسانه‌ای روزنامه‌ات را هر از گاهی می‌خوانم و تغییر را هر بار پس از خواندن در زندگی‌ام حس می‌کنم.

تا به حال ندیدم کسی چون تو روی قیمت‌ها تاثیرگذار و موثر باشد. الان یک حرف می‌زنی، نیم ساعت بعد مسواک گران می‌شود، ماست سون دو برابر می‌شود، انواع قرص‌های مسکن نایاب می‌شود، دو سه کشور با هم درگیر می‌شوند، چند خانواده طلاق می‌گیرند، جهان درگیر خودش می‌شود، بس که تو آدم مهم و تاثیرگذاری هستی حسین. دروغ چرا، گاهی دلم برایت تنگ می‌شود. آنهم درست در تعطیلات عید... باورت می‌شود؟ همیشه وقتی زیادی آرامش دارم دلم می‌خارد.

حسین من تعجب می‌کنم اینها که دم از روشنفکری می‌زنند، چطور از استناد به مطالب سرشار از خلاقیت و مستند کیهان پرهیز می‌کنند. حسین باتوام‌ها، یک چیزی بگو بفهمم داری گوش می‌کنی... نه نه، غلط کردم، چیزی نگو،فراموش کرده بودم اگر نخواهی هم گوش می‌کنی! حسین بارها دیدم کیهان در نکوهش افراد بی‌شماری که از ابتدای بشریت تا به امروز زیسته‌اند، تمامی مطالب و نقل‌قول‌های آنان را بدون کمترین تغییری و انحرافی در روزنامه منتشر کرده و بدون هیچ ذهنیتی نقدهای منصفانه‌ای را علیه بشر، حقوق بشر، حقوق زنان، حقوق مردها، حقوق بچه‌ها، حق‌التحریرها، حقوق آبزیان، حقوق دوزیستان و ... نوشته است.

 این شبکه‌های عنکبوتی اما دریغ می‌کنند کیهان را از خودشان. برای کیهان که مخاطب کم نیست، تو برای خودشان می‌گویی، اما ما همگی جز تو کلا نمی‌فهمیم!

اما خودمانیم حسین، مگر تو متهم کم داشتی که دست گذاشتی روی ظریف؟ هزارماشاا... دست که نیست، چنگک مکانیکی است! این بچه هم ظریف است، لوس است، سوسول است، می‌گوید حرف‌هایی که کیهان می‌گوید را نگفتم، تو بگو «باشه، تو راست می‌گی» ما که می‌دانیم تو راست می‌گویی حسین! اصلا فقط تو راست می‌گویی حسین.

این بچه – ظریف را می‌گویم – تاب و تحمل قبلی‌ها را ندارد. شاید با خودش می‌گوید:«من می‌دانم از دهنم چی خارج شده یا حسین شریعتمداری؟» قطعا تو می‌دانی حسین جان اما اجازه بده فکر کند اختیار دهانش را دارد. شاید جایی گفته اختیار دهانم را دارم، نزن توی ذوق بچه. کیست که نداند اختیار دهن همه ما دست توست، اما توام قبول کن در حفظ و نگهداری دهان‌مان دقت لازم را نداشتی. همین است که همه می‌گویند دهان‌مان ال شده و بل شده... حسین جان، عزیزم، دقت کن.

 
به نقل از روزنامه قانون

نظرات (5)
حاج حسین عزیز مثل اینکه جلسه کمیسیون امنیت ملی بوده اون هم از نوع محرمانه.خداوکیلی اگه کس دیگه اینکار رو کرده بود چکار میکردین.با جرمهای مختلفی از قبیل اخلال در امنیت ملی ,جاسوسی برای دشمن تا از طبقه بندی خارج کردن اسناد محرمانه تا نگفتن اسم دکتر یا اقای پریزدنت جلوی اسم احمدی نژاد به قول اقای محمد علی رامین که به حضرتی گفت یا ...البته خدا رحم این اقای ظریف کنه مثل اینکه خیلی ظریفه یا خیلی بی اطلاع از روحیات حاج حسین اقای دکتر ظریف ما میدونیم که دست او خدا نکردی بیشتر هم تو فرنک و ینگه دنیا بودی ولی بقول ما بوالخیریها مرد باید خیلی درب derbباشه و دندش پهن مخصوصا وقتی طرفت حاج حسین و حمید رسایی و حسینیان و غیره باشه.ما ارزوی موفقیت برات میکنیم مم جواد .سربلند باشی.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
مم جواد که گفتی یاد پسر همسایه هیرونی تون افتادم اران جان
دوشنبه 22 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 09:03 ب.ظ
سلام آغا موبهترم یا حسین شریعتمداری؟؟؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
اگر همدیگر دیدیم با هم صحبت میکنیم در این مورد
سه‌شنبه 23 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 09:25 ق.ظ
سلام....کیهان یک زخم است.یک زخم عمیق که بجا مانده از تفکرات مریض و کهنه ایست که خیال خوب شدن هم ندارند.تفکراتی که گاهی به جای همه فکر می کنند.به جای من به جای تو...
کیهان یک باور است.ولی یک باور غلط.یک دروغ محض که سالهاست در ریشه مردم ایران نفوذ کرده و از شیره ذرخت ایران نوشیده و هی بزرگ بزرگ تر شده.
کیهان یعنی مرگ بر امریکا...اگر مرگ بر امریکا نباشد پس کیهان هم نیست.ولی من میگوییم کیهان یعنی مرگ بر ایران.چون تا توانسته تیشه به ریشه این مملکت زده.از حمایت جانانه از جناب احمدی نژاد با دولت پاک و نجیبش تا تکرار دشمنی با هر اندیشه نو...
کیهان در این دنیا سیر نمیکند.کیهان از کهکشان دیگری است.کهکشانی که در ان همه چیز فدای یک تفکر می شود.ان هم یک تفکر غلط.یک دروغ چند ساله.دروغی به اسم...
امتیاز: 0 0
پاسخ:
ممنون محمد جان . باوری که رو به انحطاط است اما قدرت دارد ، قدرت رانت و پول و دلالی
سه‌شنبه 23 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 03:51 ب.ظ
بله علی اقا.نباید به برادر حسین شریعتمداری به عنوان یه شخص نگاه کرد.بلکه خیلی کلی تر به این موضوع نگاه کنیم.شریعتمداری یه اسم و یه نماده که فردا روزی به سادگی هر چه تمام تر تو بازی های سیاسی گم میشه و جاشو میده به دیگری واین بازی هی ادامه داره.ولی عقیده اونهاست که متاسفانه باقی میمونه و غلط هم باقی میمونه.ضربه ای همین عقیده به اسلام و ایران زدند تو تاریخ ثبت میشه و چند دهه دیگه با نفرین ولعنت ازشون یاد میشه.ماهم فقط نزاره گر تاریخیم.ولی منتظر و امیدوار...
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 23 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 05:52 ب.ظ
آغا درود.ای مطلبکو مال ماه گذشتن ولی خیلی جالب بی حیفم وایی ای حرفکو نزنم.mo هر جا بحث مذاکرات هسته ای و تحریم هان می گم ملت ایران سه تا مانع و دشمن بزرگ داره که اصلا نمیخوان تحریم ها برداشته وایه و مردم از فلاکت دربیان.اولیش اسرائیلن، دومیش عربستان و سومیش هم شریعتمداری و دار و دسته اش.حالا اولی و دومی که معلوم الحال هستند و همیشه با ایران مشکل داشتند.ای شریعتمداری کجی دلم هونیسمش؟
بقول شکوری راد افراطیون داخلی.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
چه بگیم والله دست ری دلمون منیس که پاک خینن
شنبه 25 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 11:00 ق.ظ
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد