پرچین روزگارصبح که از خواب بر میخیزد دو نژداف (پارو) در دست دارد و با تن نحیفش روانه آبی دریا میشود و قایق کوچکش و به امید گرفتن و شوق دیدن ماهی در خرده گیرش (تور ماهیگیری). با اینکه چه سفرهای دریایی بی شمار وخطردار و با مسافتهای بیشمار رفته همواره دل به دریا بسته و عاشقانه دوست دارد این آبی بیکران بی آلایش. همین آبی دریا برادرش را سالها پیش از او گرفته و چندین بار هم خودش را در کام امواج دریاها دیده و تنها با مرگ چند قدمی بیشتر فاصله نداشته ولی هنوز پسیند که میشود روی خنکای خاکهای دریا مینشیند و تنها دلخوشی اش همین چند متر خرده گیر ماهی گیری اش است و بس. رو به آفتاب که غروب میکند مثل کودکان با خاک دریا بازی میکند و چنان شوقی در چشمانش میبینی برای فردایی دیگر و با خنده هایی که از روزگاران خسته تا هنوز و با سرفه هایی همراه ، امید را در دل تو زنده میکند و عشق میکنی که میش محمود که خیلی وقت هم نیست که زار محمود هم شده چقدر عشق به زندگی را با کمترین مصالح دور بر خود عاشقانه به من و نسلهای من امید میدهد و می آموزد.

نظرات (8)
علی آغا سلام. خیلی مطلب قشنگی بود. من امیدوارم خدا همیشه واسه میش محمود صبرواستقامت و نیروی بیشتری دهد تا بتواند به تنها دلخوشی اش ادامه دهد. بهترین لذت ماهیگیری هم همینه کار به کارکسی نداره آدم بسیار ساکتی است هم خودش هم همسرش.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود بر کاکای عزیز. مطلبی که گذاشتی شرمنده دوست عزیز و کاکای نازنین چون اسم و نام را مشخص کرده بودی نتوانستم نشان دهم و از این بابت شرمنده رویتان هستم.
جمعه 30 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 11:39 ق.ظ
خیلی از ادمای قدیم خشم میاد...
اصن یه حس وحال دیگه ای دارن...
خدا بهشون قوت بده.
امتیاز: 0 0
شنبه 31 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 04:34 ق.ظ
سلام بر دنیای کوچک اما زیبایی که تنها تا عمق چند بغلی امتداد دارد. سلام بر زندگی
امتیاز: 0 0
شنبه 31 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 09:51 ق.ظ
یعنی اگه می هیچی نبت هم میگو بیو تا بیشیم ره هانیسیم روزی دس خویان بلکی خویاش که کاتخیمو گره .
میگو خیلی خشن ،صب که پا وامی یه امیدی هستن دنم چی تو رهت هسن یا نه.
امتیاز: 0 0
شنبه 31 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 10:02 ق.ظ
اغا علی برا گذاشتن این پست از شما تشکر میکنم که هم یادی میشه از این ابادیهای پرچین روزگار و این کم توقع داران و مخصوصا پدربزرگم که دریا نتوانسته شکستش دهد مثل دیگر دریا دارها بر عکس پدر و برادرش ، خدا حفظشون کنه این ابادیها
امتیاز: 0 0
شنبه 31 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 11:24 ق.ظ
khyli aks jalebiye. negahesh khyli aramesh bakhshe. khoda hefzesh kone
امتیاز: 0 0
یکشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 06:28 ق.ظ
مدتی قبل شیراز منزل ما آمد وبا هم از علاقه اش به کتاب و کتابهایش که چاپ بمبی و قدیمی است سخن گفت و مصاحبت با وی برایم دلنشین و جالب بود .خداوند او را محفوظ نماید
امتیاز: 0 0
یکشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 03:55 ب.ظ
این تصویر سند زنده ای کسی است که می گویید در سال 1320در بندر بوالخیر مدرسه بوده است.
امتیاز: 0 0
یکشنبه 8 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 09:45 ب.ظ
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد